Asiaa ja elämyksiä!

Pitkään tuotosseurannasta olleita palkittiin - pisimpään mukana ollut liittynyt vuonna 1919

Olet täällä

Pitkään tuotosseurantaan kuuluneita tiloja Etelä-Pohjanmaalla palkittiin tänään Famari-maatalousnäytelyn avajaisissa. Pisimpään tuotosseurannassa on yhtäjaksoisesti ollut Mäki-Reinin tilan karja, jota isännöi ja emännöi Jukka ja Marjo Ojala Isökyröstä.

Onittelemme palkittuja!

 

nimi

Nimi

Kunta

Liittyi

Vuosia tusessa

Mäki-Reini

Ojala Jukka ja Marjo

ISOKYRÖ

01.06.1919

98

Keski-Kokko

Suupohjan koulutuskuntayhtymä

KAUHAJOKI

01.01.1921

96

Kosola

Sillanpää Jorma ja Maili

KAUHAVA

01.01.1924

93

Riihimäki

Riihimaa Jouko

KURIKKA

01.06.1924

93

Mäki-Latvala

Mäki-Latvala Juha ja Katja

ILMAJOKI

01.07.1924

93

Kohtamäki

Vuorela Jorma ja Ulla

KURIKKA

01.01.1925

92

Luoma

Kallio Yrjö ja Kirsti

KAUHAVA

01.11.1925

92

Luoma

Finni Marko ja Sirkku

KAUHAVA

01.11.1925

92

Pahkajärvi

Pahkajärvi Ari-Pekka

KAUHAVA

01.11.1925

92

Rintala

Rintala Heikki ja Johanna

KAUHAVA

01.11.1925

92

Kleimola

Autio Jouni ja Tuomo MTY

KAUHAVA

01.11.1925

92

Luoma

Luoma Juha ja Kangasniemi Virve

KAUHAVA

01.11.1925

92

Uusitupa

Autio Marko ja Aila Minna mty

KAUHAVA

01.11.1925

92

Mäki-Liikala

Leppäkoski Tapani

KURIKKA

01.06.1926

91

Isoluhta

MTY Nikkola Alpo ja Nikkola Esko

ILMAJOKI

01.07.1926

91

Heimola

Lammi Jaakko ja Laura

SEINÄJOKI

01.07.1926

91

Alajärven koulutila

Järviseudun ammatti-instituutti

ALAJÄRVI

01.06.1927

90

Hautala

Hautala Eero ja Teija

KAUHAVA

01.06.1927

90

Nevamäki

Nevamäki Mari ja Risto

KAUHAVA

01.06.1927

90

Arvola

Vasikkaniemi Tanja

ÄHTÄRI

01.06.1927

90

Jaakontupa

Laasala Johanna ja Jani

ALAJÄRVI

01.06.1928

89

Sippola

Sippola Teemu ja Päivi

ALAVUS

01.06.1928

89

Pöörni

Vesakoski Erkki ja Päivi

KAUHAVA

01.07.1928

89

Heikkilä

Ala-Mursula Seppo ja Eila

ALAVUS

01.06.1929

88

Riihiaho

Riihonen Janne ja Fräntilä-Riihonen Anu

KEURUU

04.07.1929

88

Ihamäki

Ihamäki Raine ja Arja

ALAJÄRVI

01.06.1930

87

Pihlaja

Olkkonen Paavo

ALAVUS

01.06.1930

87

Louhela

Vainionpää Erkki ja Kirsti

ISOKYRÖ

01.06.1930

87

Järvenpää

Riihimäki Jaakko

LAPUA

01.06.1930

87

Karimo

Yli-Karjanmaa Kyösti ja Anu

ILMAJOKI

01.07.1932

85

Mäkikyttä

Kyttä Anssi ja Anne

KURIKKA

01.06.1933

84

Ahonen

Ahonen Aki

EVIJÄRVI

01.06.1934

83

Sippola-Pernaa

Sippola Jarkko ja Anja

KAUHAVA

01.06.1934

83

Åby

Linnanen Veli-Pekka

EVIJÄRVI

01.06.1935

82

Yli-Rintala

Ylirintala Tomi ja Anu

KAUHAVA

01.06.1935

82

Pennala

Pennala Sami ja Outi

ALAVUS

01.06.1935

82

Mäkinen

Mäkinen Martti ja Henna

EVIJÄRVI

01.06.1936

81

Paalanen

Paalanen Kosti ja Kauppi Ulla

EVIJÄRVI

01.06.1936

81

Mullola

Mullola Vesa

ISOKYRÖ

01.06.1936

81

Ylivainio

Sironen Arto ja Kaisu

EVIJÄRVI

01.07.1936

81

Kujala

Hautaniemi Veli ja Teija

KARIJOKI

01.07.1936

81

Juppo

Juppo Jari

ALAVUS

01.06.1937

80

Ranta

Rantala Juha ja Heli

ALAVUS

01.06.1937

80

Malkamäki

Kujanpää Antti

KAUHAVA

01.06.1937

80

Ylä-Runnakko

Runnakko Arto ja Tiina

ALAVUS

01.06.1938

79

Haapaniemi

Haapaniemi Jaakko ja Aija

KURIKKA

01.06.1938

79

Järvelä

Järvelä Jussi ja Jaana

KURIKKA

01.06.1938

79

Myllyoja

Ojanperä Sami kp

ILMAJOKI

01.07.1938

79

Mäki-Leppälä

Mäki-Leppälä Saila

KUORTANE

01.06.1939

78

Ahola

Tupeli Jarkko

EVIJÄRVI

01.07.1939

78

Vanhapiha

Mäkelä Jyrki ja Markku

VIMPELI

01.07.1940

77

Kaski

Kaski Marko

KURIKKA

01.06.1941

76

Palomäki

Harju-Keturi Keijo ja Tiina

KAUHAJOKI

01.07.1942

75

Vainiotalo

Koski Pekka ja Tanninen Elina

SEINÄJOKI

01.06.1967

50